14 września – Spotkanie liderów – panel dyskusyjny „Strategia na rozdrożu – nowe kierunki planowania” z warsztatami Time Machine

Spotkanie liderów – „Strategia na rozdrożu: Nowe kierunki planowania”

14 września 2023 roku organizujemy kolejne spotkanie liderów.
Tym razem chcemy porozmawiać o strategii w zmiennych, nieprzewidywalnych czasach.

„Potrzebujemy więcej myślenia strategicznego, a mniej planowania” apeluje Henry Mintzberg, profesor zarządzania w INSEAD.

Obserwujemy, jak stare myślenie o planowaniu strategicznym przestaje pasować do dynamicznej rzeczywistości. Wizja i strategiczny kierunek stały się priorytetowe wobec sztywnych planów. Ale czy jesteśmy na to gotowi?

Time Machine - Game Changers Academy

To spotkanie jest dla Ciebie, jeśli:

  • Jesteś liderem i szukasz inspiracji w obszarze wdrażania strategii, angażowania interesariuszy, przekuwania wizji w realistyczne plany.
  • Chcesz włączyć się w pomaganie Centrum Edukacji Obywatelskiej w budowaniu kierunków strategicznych i konkretnych rozwiązań.
  • Chcesz i możesz poświęcić 4 godziny na pracę w interdyscyplinarnym gronie: podzielić się doświadczeniami korporacyjnymi, organizacyjnymi lub wdrażania ambitnych projektów i angażowania ludzi do zmian.

HEXGame 7 - Game Changers Academy

Spotkanie rozpoczniemy od dyskusji panelowej z ekspertkami i ekspertami, którzy w różnych branżach i kontekstach zajmują się budowaniem i wdrażaniem strategii.

Porozmawiamy z Olgą Sobieraj – CEO, Olga Sobieraj & Co , konsultantką ds. Strategii, Krystianem Botko, Współzałożycielem Anystar, oraz Jędrzejem Witkowskim Prezesem Zarządu Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Tematy panelu:

  • Czy w pędzącym świecie BANI, VUCA – planowanie strategiczne ma jeszcze sens?
  • Czy kaskadowanie zmian i decyzji jest w tym tempie wykonalne?
  • Jak przekuć wizję w plan działania?
  • Jeśli nie XX-wieczne planowanie strategiczne, to co dalej?

SOCIAL IMPACT*, czyli myślenie strategiczne w działaniu.
Druga część spotkania to symulacja Time Machine, doświadczenie angażującej techniki zespołowego budowania ambitnej wizji, poprzez uruchomienie myślenia strategicznego w różnorodnym zespole. Użyjemy jej, aby zbiorowym doświadczeniem wesprzeć tegorocznego stypendystę Game Changers Academy – Centrum Edukacji Obywatelskiej**.

Autor tej metody, Scott Cochrane, sięgnął do naszej odwagi w myśleniu o przyszłości. Dzięki odkryciom neuronauki ułatwił zdjęcie ograniczeń i blokad z naszego systemu myślenia, wynikających z przekonań czy zastanej sytuacji.

Tak właśnie działa technika Time Machine.

Stworzymy razem angażujące, inspirujące i sensowne społecznie doświadczenie. Które najlepiej działa w różnorodnym zespole liderów i ekspertów z różnych organizacji i światów. Uruchamiając i trenując myślenie strategiczne, mamy szansę wesprzeć Centrum Edukacji Obywatelskiej w wypracowaniu nieoczywistych rozwiązań i inspirujących wizji.

“Najskuteczniejsze strategie są wizjami, nie planami” – powiada Henry Mintzberg.

Po raz kolejny, w ramach programu GCA Social Impact wspólnie popracujemy nad konkretnym wyzwaniem jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce.

Po symulacji zaprosimy na drobny poczęstunek, networking i wymianę myśli w kuluarach.

Game Changers Academy – SOCIAL IMPACT*

To coroczna inicjatywa, w której łączymy siły, by wesprzeć wybraną organizację pozarządową zajmującą się systemowo i na dużą skalę rozwiązywaniem społecznych wyzwań. Działamy w jednym z trzech obszarów: Klimat, Edukacja, Zdrowie Publiczne. Dotychczas Game Changers Academy ufundowało aż 9 stypendiów dla przedstawicieli sektora non-profit, a sesje GCA Social Impact zorganizujemy po raz czwarty. W poprzednich latach wspieraliśmy m.in. IP Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka i obszar zdrowia publicznego – w efekcie powstała Fundacja KIDS – Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. W 2021 roku pracowaliśmy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (relacja tutaj), skupiając się na zagadnieniu upowszechniania standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Rok 2022 poświęciliśmy kwestiom klimatycznym, wspierając zespół jednej z organizacji międzynarodowych, ONZ – konkretnie inicjatywy UN Global Compact Polska.

Centrum Edukacji Obywatelskiej**
Największa w Polsce edukacyjna organizacja pożytku publicznego. CEO inspiruje do zmian w szkołach, dzięki którym szkoły uczą skuteczniej, a młodzi ludzie bardziej angażują się w swoją edukację, lepiej rozumieją współczesny świat i potrafią go zmieniać.

CEO prowadzi wydawnictwo, placówkę doskonalenia nauczycieli, a przede wszystkim ogromną ilość projektów edukacyjnych (w obszarach: („Angażuj obywatelsko”, „Pomagaj się uczyć”, „Otwieraj na kulturę, „Ucz otwartości, „Wyjaśniaj politykę”, „Odpowiadaj na globalne wyzwania”) i rokrocznie współpracuje z 40 000 nauczycielami i dyrektorami z 10 000 szkół w Polsce, co wpływa na codzienność i przyszłość naszej edukacji.

Wśród partnerów fundacji są m.in. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Komisja Europejska, Rzecznik Praw Obywatelskich, a także Google, ING Bank Śląski, mBank, Cartoon Network i Credit Suisse.

Przybliżona Agenda Spotkania

9.00 Start rejestracji i poranna kawa
9.30 Panel dyskusyjny
10.45 Krótka przerwa kawowa
11.00 start Warsztatu Time Machine
14.00 Omówienie i krótkie podsumowanie
14.30 Poczęstunek i networking

 

 

Related Posts