IDEA

Historia Game Changers Academy sięga kilka lat wstecz, kiedy Joanna Średnicka – Dyrektor zarządzająca Pracowni Gier Szkoleniowych wraz z Tomaszem Rudolfem, ówczesnym CEO The Heart, postanowili połączyć siły i know-how obu organizacji i stworzyć program dla liderów zmian. Ale nie samotnych liderów, a tych, którzy będą angażować swoich ludzi w procesy zmian, co w praktyce oznaczało włączenie w udział w Game Changers Academy kluczowych zespołów z organizacji. Celem GCA od początku istnienia, jest uświadamianie roli zespołowości w przeprowadzaniu transformacji. Cały proces powstania programu wspierał Rafał Olejniczak – niezależny konsultant, coach i trener z wieloletnim doświadczeniem na stanowiskach zarządczych. W ramach akademii rozwojowej GCA Master of Business Change, dostarczamy unikalnych doświadczeń rozwojowych dla ludzi i organizacji, których łączy WYOBRAŹNIA i PASJA. Uczestnicy naszych programów trenują umiejętność wywierania realnego wpływu na rzeczywistość – firm, organizacji, lokalnych wspólnot, planety.
Rozwiązania pod marką Game Changers Academy to szereg doświadczeń, o różnym czasie trwania – od jednorazowych, energetycznych shotów (strzałów) dla TOP Kadry – GCA Power Shot; przez dedykowaną dla danej organizacji, jej potrzeb i celów, akademię – GCA Essentials; po roczny program rozwojowy dla game changerów, strategów, implementatorów, którzy dostrzegają współzależności i potrafią z nich czerpać – GCA Master of Business Change.

Wokół GCA zgromadziliśmy ludzi, którzy są innowatorami w swoich dziedzinach, którzy angażują się w projekty, zarówno w swoich organizacjach, jak i poza nimi, dzieląc się doświadczeniem na zewnątrz. Jak mówią twórcy Game Changers Academy „Stworzyliśmy Game Changers Academy by inspirować i wspierać tych, od których zależy sukces transformacji. Tych, którzy są nośnikami zmian w firmie i którzy nie tylko są otwarci na inspiracje z zewnątrz swojej firmy ale również mają motywację, aby to ich projekty znalazły się wśród tych, które zostaną skutecznie przeprowadzone, którzy chcą zdobyć nowe narzędzia pomagające w przeprowadzaniu zmian i lepiej poznać siebie. Tak, żeby zmaksymalizować szansę na sukces.”

GCA powstało by pomagać  omijać, przesuwać, przeskakiwać – pokonywać przeszkody pojawiające się na drodze do wdrożenia innowacji i przeprowadzenia transformacji organizacyjnej. Zespołowo, wciągając do drużyny innych, bo to nie pojedynczy liderzy budują nowoczesne i zwrotne organizacje. Koncentrujemy się na liderach wraz z ich zespołami. Te zespoły, w efekcie udziału w GCA, stają się ambasadorami zmian, którzy rozumieją zmianę, potrafią sobie radzić z oporem w jej wdrażaniu, oraz mają wiedzę i umiejętności by włączać pozostałych ludzi z organizacji do współtworzenia nowej rzeczywistości.

​Jak jest dziś, czym może pochwalić się Game Changers Academy?

Flagowym projektem Akademii GCA jest kompleksowy, roczny program, wzmacniający umiejętności zarządzania zmianą i niejednoznacznością, samoświadomość managerską, zaufanie i odwagę. Program kładący nacisk na naukę przez doświadczenie, zdobywane w interaktywnych grach i symulacjach biznesowych. Forum wymiany doświadczeń między organizacjami oraz otwartej i szczerej rozmowy z ekspertami i gośćmi. Lider otrzymuje dodatkowe wsparcie od mentorów podczas sesji mentoringowych, aby w pełni świadomie skorzystać i zaplanować swój udział w Programie. By się przekonać i doświadczyć mocy Game Changers Academy, zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, tym razem hybrydowej – łączącej online z offlinem – która rusza już w 2021 roku.

Z biegiem czasu Game Changers Academy rozszerzyło ofertę o programy rozwojowe realizowane wewnątrz organizacji (GCA Essentials), Power Shoty – specjalną ofertę dla zespołów zarządzających, czyli krótkie energetyczne spotkania odpowiadające na bieżące wyzwania oraz GCA Mentoring, a więc możliwość pracy indywidualnej z mentorami Akademii.

Rafał Olejniczak
Coach, Mentor,
Co-Founder Game Changers Academy
Joanna Średnicka
CEO Pracownia Gier Szkoleniowych,
Co-Founder Game Changers Academy

Poznaj lepiej idee Game Changers Academy

Unikalny format

Intensywny minimalizm. Dla zabieganych, którzy chcą się rozwijać.

Nauka przez gry

Każde ze spotkań opiera się o wspólne doświadczenie angażujących gier symulacyjnych lub specjalnie zaprojektowanych interaktywnych ćwiczeń dla kadry managerskiej.

Społeczność liderów zmian

Dyskusje i wymiana doświadczeń w gronie uczestników, praktyków, ekspertów, GameChangerów i zaproszonych gości.

Troska o każdą minutę

Połączenie najnowszych teorii, intensywnych przeżyć i narzędzi w trakcie spotkań Game Changers Academy. Dobieranych odpowiednio do formatów online, hybrydowych, oraz stacjonarnych.

Praktyczne zastosowanie

Każda z firm wykorzystuje zdobywaną wiedzę i narzędzia do doskonalenia procesu transformacji. Wspieramy szybkie wdrożenie nowych metod.

Stworzyliśmy Game Changers Academy by inspirować i wspierać tych, od których zależy sukces transformacji.

Dla kogo?

– dyrektorów strategii, innowacji i rozwoju
– liderów zmian organizacyjnych i projektów strategicznych
– osób odpowiedzielnych za cyfrową transformację
– szefów nowych biznesów
– managerów odpowiedzialnych za HR i kulturę organizacyjną
– change managerów
– project managerów

Rozwijaj kompetencje liderów, managerów oraz zespoły, z wykorzystaniem zespołowych gier symulacyjnych, które pozwalają na realne doświadczanie!

W programach Game Changers Academy stosujemy interaktywne gry biznesowe, dostępne zarówno w wersji stacjonarnej, jak i ONLINE!

W programie m.in. gry nagrodzone w międzynarodowych konkursach

 • Competence Game
 • Struggle for survive
 • Siła założeń
 • Barnga
 • Matrix
 • Slogan
 • Łowisko
 • Kolekcjonerzy
 • Ekspedycja Mocy
 • Sunflower

Wykorzystaj narzędzia z każdej sesji do pracy z własnym zespołem

 • Smashing Assumptions
 • Business Model Poker
 • Value Proposition Canvas
 • Reflected Best Self
 • Change Curve Mapping
 • 4MAT Communication Model
 • … i wiele innych
Zainteresowała Cię idea Game Changers Academy? Chcesz wiedzieć więcej?
Odezwij się do nas, zadzwoń lub zostaw swoje dane poniżej

  Zapisz się do newslettera

  Whoops, you're not connected to Mailchimp. You need to enter a valid Mailchimp API key.