Dr hab. Patrycja Piekutowska

Professional violinist-soloist, CEO, The Virtuosa Foundation

Biografia

Skrzypaczka, solistka i pedagog. Doktor habilitowana sztuk muzycznych, promotorka kultury polskiej na świecie i organizator wydarzeń charytatywnych na rzecz szpitali dziecięcych.
Od 1 lutego 2021 prezeska Fundacji Virtuosa założonej przez Colliers International, w której kontynuować będzie swoje kilkuletnie już działania na rzecz modernizacji, łącząc świat biznesu, sztuki i medycyny.
W 2020 roku jej działania na rzecz Instytutu “Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, którego jest ambasadorem, doprowadziły do pozyskania przez nią w świecie biznesu ok. 2,5 mln zł.

Jest pomysłodawcą i organizatorem bezprecedensowych wydarzeń artystyczno-biznesowych “Wielcy Artyści Małym Pacjentom”, dzięki którym udało się pozyskać kolejne środki na modernizacje w CZD. Artystka prowadziła obydwa wydarzenia, a zgromadziły one za każdym razem ponad tysięczną publiczność. Ranga, rozgłos, a przede wszystkim znakomity wynik finansowy na rzecz szpitala spowodowały, że Patrycja Piekutowska znalazła się w plebiscycie organizowanym od 18 lat przez Puls Medycyny, będąc na liście 100 najbardziej wpływowych osób w kategorii ochrony zdrowia 2019 roku.

Ponadto zagrała blisko 900 koncertów w 39 krajach świata, została producentem swojej niezwykłej płyty rozrywkowej, My Journey, opowiadającej o 12 miastach na 4 kontynentach, z którymi artystka związana jest w szczególny sposób. Dzięki tej płycie dotarła do wielu słuchaczy, którzy nie muszą być melomanami klasyki, gdyż jest to płyta całkowicie rozrywkowa.

Obszary eksperckie

  • CSR
  • Partnerships Management
  • Sponsoring
  • Professional violinist-soloist