Relacja z warsztatów strategicznych Social Impact 2021 – Game Changers Academy dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

„Tylko 15% telefonów jesteśmy w stanie odebrać, a telefony dzwonią bez przerwy. 6000 połączeń dziennie – tyle rozmów udaje nam się odbyć każdego dnia.” Te słowa zmroziły Uczestniczki i Uczestników warsztatów strategicznych podczas GCA Social Impact 2021.  

Spotkaliśmy się 15 września z przedstawicielkami Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (tegoroczni stypendyści GCA MBC), uczestniczkami i uczestnikami tegorocznej edycji GCA Master of Business Change, absolwentkami i absolwentami poprzednich edycji GCA MBC oraz przyjaciółmi i ambasadorami GCA, FDDS, Pracowni Gier oraz Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej (CCIFP). 

To właśnie w siedzibie CCIFP usytuowanej w samym centrum Warszawy spotkaliśmy się z gośćmi tegorocznych warsztatów strategicznych na rzecz stypendystów programu Master of Business Change – Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.  

W grupach roboczych pracowaliśmy nad strategiami upowszechnienia Standardów Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem. Rozmawialiśmy o sposobach, które mogłyby doprowadzić do sytuacji, w której wdrożenie standardów jest obowiązkowe we wszystkich placówkach, w których przebywają dzieci bez opieki rodziców.
Uczestniczki i uczestnicy zajmowali się wybranymi obszarami, które zostały określone jako kluczowe podczas przygotowań do sesji GCA Social Impact 2021. Były to: NGO, edukacja (placówki szkolne i wychowawcze), ochrona zdrowia oraz kluby sportowe. 

GCA Social Impact 2021 dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę  

GCA Social Impact to inicjatywa mająca na celu realne wsparcie strategiczne organizacji non-profit, która uzyskała stypendium w programie GCA Master of Business Change. W czwartej edycji Programu wspieramy Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która od 30 lat chroni dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Zapewnia dzieciom i ich opiekunom wsparcie, profesjonalną pomoc psychologiczną i prawną. Uczy dorosłych, jak mądrze i skutecznie reagować na przemoc wobec dzieci oraz co robić, gdy podejrzewają, że dziecko jest krzywdzone. Wspiera i angażuje rodziców, by wychowywali dzieci z miłością i szacunkiem. Wpływa na polskie prawo, by jak najlepiej chroniło interes dziecka. Każde dziecko zasługuje na dzieciństwo wolne od przemocy!

Jak przebiega strategiczne wsparcie GCA Social Impact 

W ramach GCA Social Impact zaczęliśmy od wewnętrznych warsztatów dla zarządu Fundacji, podczas których zmapowane zostały najważniejsze obszary wymagające ustrukturyzowanych działań. Drugim krokiem było zaproszenie przyjaciół GCA i Fundacji do wspólnej pracy nad projektami, które mogą doprowadzić do upowszechnienia Standardów Ochrony Dzieci przed krzywdzeniem. Co to miałoby oznaczać? Dzieci będą bezpieczniejsze, gdy w każdym miejscu, w którym zostają bez rodziców, dorośli będą wiedzieli, jak mają zareagować w sytuacjach dla dzieci krzywdzących. Jasne zasady i ich znajomość przez wszystkich pracowników to bezpieczeństwo dzieci.

15 września przenieśliśmy się czasie dzięki Pracowni Gier Szkoleniowych 

Wykorzystując symulację Time Machine od Pracowni Gier Szkoleniowych przenieśliśmy się do roku 2028, gdy Polska jako pierwszy kraj w Europie Środkowo-wschodniej całościowo wdrożyła standardy ochrony we wszystkich placówkach, w których przebywają dzieci.

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestniczkom i uczestnikom za przybycie. Partnerom za wsparcie – bez infrastruktury i genialnej zaawansowanej technologii, w którą wyposażona jest przestrzeń Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej nie moglibyśmy zaangażować wszystkich i umożliwić hybrydowy udział również tym, którzy łączyli się z nami zdalnie. Dzięki Pracowni Gier Szkoleniowych i niezwykłej metody pracy z grupą mogliśmy wymieniać myśli, doświadczenia i inspirować się wzajemnie zarówno z uczestnikami na Sali, jak i tymi, którzy łączyli się z nami z różnych zakątków Polski.

 

Co mówią Uczestnicy po warsztatach strategicznych GCA Social Impact 2021  

„Jeszcze raz ogromnie dziękuję za te cuda, które działy się w środę. Jesteśmy pod wrażeniem tego, że… uwierzyliśmy! I to chyba najważniejsze i jest z nami cały czas.”
Marta Skierkowska, członkini zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, uczestniczka 4 edycji GCA Master of Business Change

„To było ciekawe doświadczenie i naprawdę dobrze zorganizowane logistycznie/ technicznie – nie miałam poczucia, że mnie omija coś poza ciastem (aaaa!).”
Agnieszka Stążka-Gawrysiak, autorka książek o samoregulacji dla dzieci i dorosłych z serii “Self-Regulation” 

„Dziękuję za możliwość udziału. Fantastyczne doświadczenie, zwłaszcza, że takie bogate grono, bogate w doświadczenia, pomysły.”
Krzysztof Bryła, Head of Group IT, Espersen Poland 

My również dziękujemy, zachęcamy do włączenia się do dyskusji w naszych mediach społecznościowych – Facebook , Linkedin 

A jeśli ktoś nie miał możliwości dołączyć, a chce włączyć się w działania w ramach GCA Social Impact – zachęcamy do kontaktu z nami.

Zespół Game Changers Academy 

 

Świetnie!

Dziękujemy za wypełnienie formularza. To jak wrzucenie flary sygnałowej na bezludnej wyspie – już Cię widzimy i zaraz podeślemy ratunek! 🚁 

Trzymaj się, nasz zespół odezwie się do Ciebie ASAP. Na razie, możesz napić się kawy i wyobrazić, jak fantastyczne treści od nas dostaniesz!

Zgoda na Przesyłanie Ofert Handlowych, Materiałów Marketingowych oraz Newslettera

Przesyłając swoje dane poprzez formularz na stronie https://gamechangersacademy.eu/, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę PGS Pracownia Gier Szkoleniowych sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Puławska 39/2, 02-508 Warszawa, NIP: 118-188-35-40, w celu:

  1. Przesyłania mi informacji handlowych i marketingowych, w tym ofert, promocji, informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących działalności PGS Pracownia Gier Szkoleniowych sp. z o.o., za pośrednictwem:

    • Poczty elektronicznej na wskazany przeze mnie adres e-mail.
    • Telefonu, poprzez kontakt telefoniczny na wskazany przeze mnie numer telefonu.
  2. Przesyłania mi newslettera zawierającego informacje o aktualnych ofertach, produktach, usługach oraz wydarzeniach organizowanych przez PGS Pracownia Gier Szkoleniowych sp. z o.o., na podany przeze mnie adres e-mail.

Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie do wycofania zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Wycofanie zgody może zostać zrealizowane poprzez przesłanie odpowiedniego żądania na adres e-mail: biuro@pracowniagier.com lub kontakt telefoniczny pod numerem: +48 22 468 85 52.