Spotkanie liderów – „Strategia na rozdrożu: Nowe kierunki planowania”

14 września 2023 roku organizujemy kolejne spotkanie liderów.
Tym razem chcemy porozmawiać o strategii w zmiennych, nieprzewidywalnych czasach.

„Potrzebujemy więcej myślenia strategicznego, a mniej planowania” apeluje Henry Mintzberg, profesor zarządzania w INSEAD.

Obserwujemy, jak stare myślenie o planowaniu strategicznym przestaje pasować do dynamicznej rzeczywistości. Wizja i strategiczny kierunek stały się priorytetowe wobec sztywnych planów. Ale czy jesteśmy na to gotowi?

To spotkanie jest dla Ciebie, jeśli:

Spotkanie rozpoczniemy od dyskusji panelowej z ekspertkami i ekspertami, którzy w różnych branżach i kontekstach zajmują się budowaniem i wdrażaniem strategii.

Porozmawiamy z Olgą Sobieraj – CEO, Olga Sobieraj & Co , konsultantką ds. Strategii, Krystianem Botko, Współzałożycielem Anystar, oraz Jędrzejem Witkowskim Prezesem Zarządu Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Tematy panelu:

SOCIAL IMPACT*, czyli myślenie strategiczne w działaniu.
Druga część spotkania to symulacja Time Machine, doświadczenie angażującej techniki zespołowego budowania ambitnej wizji, poprzez uruchomienie myślenia strategicznego w różnorodnym zespole. Użyjemy jej, aby zbiorowym doświadczeniem wesprzeć tegorocznego stypendystę Game Changers Academy – Centrum Edukacji Obywatelskiej**.

Autor tej metody, Scott Cochrane, sięgnął do naszej odwagi w myśleniu o przyszłości. Dzięki odkryciom neuronauki ułatwił zdjęcie ograniczeń i blokad z naszego systemu myślenia, wynikających z przekonań czy zastanej sytuacji.

Tak właśnie działa technika Time Machine.

Stworzymy razem angażujące, inspirujące i sensowne społecznie doświadczenie. Które najlepiej działa w różnorodnym zespole liderów i ekspertów z różnych organizacji i światów. Uruchamiając i trenując myślenie strategiczne, mamy szansę wesprzeć Centrum Edukacji Obywatelskiej w wypracowaniu nieoczywistych rozwiązań i inspirujących wizji.

“Najskuteczniejsze strategie są wizjami, nie planami” – powiada Henry Mintzberg.

Po raz kolejny, w ramach programu GCA Social Impact wspólnie popracujemy nad konkretnym wyzwaniem jednej z największych organizacji pozarządowych w Polsce.

Po symulacji zaprosimy na drobny poczęstunek, networking i wymianę myśli w kuluarach.

Game Changers Academy – SOCIAL IMPACT*

To coroczna inicjatywa, w której łączymy siły, by wesprzeć wybraną organizację pozarządową zajmującą się systemowo i na dużą skalę rozwiązywaniem społecznych wyzwań. Działamy w jednym z trzech obszarów: Klimat, Edukacja, Zdrowie Publiczne. Dotychczas Game Changers Academy ufundowało aż 9 stypendiów dla przedstawicieli sektora non-profit, a sesje GCA Social Impact zorganizujemy po raz czwarty. W poprzednich latach wspieraliśmy m.in. IP Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka i obszar zdrowia publicznego – w efekcie powstała Fundacja KIDS – Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. W 2021 roku pracowaliśmy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (relacja tutaj), skupiając się na zagadnieniu upowszechniania standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem. Rok 2022 poświęciliśmy kwestiom klimatycznym, wspierając zespół jednej z organizacji międzynarodowych, ONZ – konkretnie inicjatywy UN Global Compact Polska.

Centrum Edukacji Obywatelskiej**
Największa w Polsce edukacyjna organizacja pożytku publicznego. CEO inspiruje do zmian w szkołach, dzięki którym szkoły uczą skuteczniej, a młodzi ludzie bardziej angażują się w swoją edukację, lepiej rozumieją współczesny świat i potrafią go zmieniać.

CEO prowadzi wydawnictwo, placówkę doskonalenia nauczycieli, a przede wszystkim ogromną ilość projektów edukacyjnych (w obszarach: („Angażuj obywatelsko”, „Pomagaj się uczyć”, „Otwieraj na kulturę, „Ucz otwartości, „Wyjaśniaj politykę”, „Odpowiadaj na globalne wyzwania”) i rokrocznie współpracuje z 40 000 nauczycielami i dyrektorami z 10 000 szkół w Polsce, co wpływa na codzienność i przyszłość naszej edukacji.

Wśród partnerów fundacji są m.in. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Komisja Europejska, Rzecznik Praw Obywatelskich, a także Google, ING Bank Śląski, mBank, Cartoon Network i Credit Suisse.

Przybliżona Agenda Spotkania

9.00 Start rejestracji i poranna kawa
9.30 Panel dyskusyjny
10.45 Krótka przerwa kawowa
11.00 start Warsztatu Time Machine
14.00 Omówienie i krótkie podsumowanie
14.30 Poczęstunek i networking

 

 

Świetnie!

Witamy w Game Changers Academy! 🎉

Dziękujemy za zapisanie się do naszego newslettera! 📬

Jesteśmy podekscytowani, że dołączasz do społeczności Game Changers Academy! Już wkrótce będziesz otrzymywać od nas najnowsze informacje, inspirujące materiały, a także ekskluzywne oferty i zaproszenia na nasze wydarzenia dla liderów.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz się z nami skontaktować, pisz śmiało!

Dziękujemy, że jesteś z nami – wspólnie zmieniamy zasady gry! 🌟

Zgoda na Przesyłanie Ofert Handlowych, Materiałów Marketingowych oraz Newslettera

Przesyłając swoje dane poprzez formularz na stronie https://gamechangersacademy.eu/, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę PGS Pracownia Gier Szkoleniowych sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Puławska 39/2, 02-508 Warszawa, NIP: 118-188-35-40, w celu:

  1. Przesyłania mi informacji handlowych i marketingowych, w tym ofert, promocji, informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących działalności PGS Pracownia Gier Szkoleniowych sp. z o.o., za pośrednictwem:

    • Poczty elektronicznej na wskazany przeze mnie adres e-mail.
    • Telefonu, poprzez kontakt telefoniczny na wskazany przeze mnie numer telefonu.
  2. Przesyłania mi newslettera zawierającego informacje o aktualnych ofertach, produktach, usługach oraz wydarzeniach organizowanych przez PGS Pracownia Gier Szkoleniowych sp. z o.o., na podany przeze mnie adres e-mail.

Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie do wycofania zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Wycofanie zgody może zostać zrealizowane poprzez przesłanie odpowiedniego żądania na adres e-mail: biuro@pracowniagier.com lub kontakt telefoniczny pod numerem: +48 22 468 85 52.